Strobing ile Yüz Hatlarınızı Öne Çıkarın

Güzellik

2 Eylül 2015 yazan admin

hatlarını öne çıkarıp, beğenmediğimiz noktaları kapatmak için kullandığımız kontür makyaj uygulamasında iyi değilseniz, bu makyaj hilesine bayılacaksınız.

Özellikle Kim Kardashian’ın tercih ettiği ve tüm dünyaya hızla yayılan kontür, hem uygulama açısından hem de doğal bir görüntü yakalayabilmek açısından özellikle makyaj konusunda profesyonel olmayan kadınlara zor gelen bir makyaj hilesi. Tabi ki doğru uygulandığı zaman, harikalar yaratan bir hile olmasına rağmen özellikle günlük hayatta fazla tercih edilmeyen bir makyaj türü.

kim kardashian makyaj, mac makyaj, yüz hattı, ince yüz makyaj hilesi, aydınlatıcı, strobing, highlighterFotoğraf: Kim Kardashian

Fazla detaylı makyaj yapmaya fazla zaman ayıramayan kadınların da bu makyajı uygulayabilmesi için alternatif bir makyaj hilesi ortaya çıktı: ! Peki bu nedir?

Strobing kısaca kontür makyajın tam zıttı diyebiliriz. Kontür makyaj hilesi yani: Çökük görünmesini istediğimiz, küçültmek istediğimiz noktalar koyu renk fondöten veya bronz pudra ile hat yapıp dağıtmak yerine; öne çıkmasını istediğimiz bölgelere bir parça aydınlatıcı (Highlight) sürerek  yapılan aynı efekti çok kısa sürede ve zahmetsizce yaratan bir uygulama.

mac makyaj, yüz hattı, ince yüz makyaj hilesi, aydınlatıcı, strobing, highlighter

Örneğin, kaşlarımızın altından burun kemiğimize kadar ince bir çizgi şeklinde, burun ile dudak arasında ufak bir parça, göz kenarlarına ve elmacık kemiklerimizin üzerine hafifçe sürüp dağıtarak kısa sürede hem canlı hem de etkili bir makyaj yapabiliriz.

İster fondöten, ister pudra isterseniz renkli veya renksiz nemlendiricinizin üzerine bu makyaj hilesini rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

Her markada bulabileceğiniz bu ürün için alternatif arıyorsanız sedefli ten rengi veya beyaz far da kullanabilirisiniz.

Benim severek kullandığım ve rahatlıkla tavsiye edebileceğim ürünleri ise altta bulabilirsiniz.

Boyner.com/ESTÉE LAUDER Double Wear Brush-On-Glow Bb Highlighter Kapatıcı – 110,00 TL

mac makyaj, yüz hattı, ince yüz makyaj hilesi, aydınlatıcı, strobing, highlighterSatın AL


Maccosmetics.com.tr/Color Cream Base – 69,00 TL

mac makyaj, yüz hattı, ince yüz makyaj hilesi, aydınlatıcı, strobing, highlighterSatın Al!

Moda Trend Stil » Güzellik

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?