Sirke Gerçekten Zayıflatır Mı

Sağlık

5 Ocak 2015 yazan admin

Sirkenin yararlarını vücuda bıraktığı tesirleri saysak bayağı uzun bir ova yazmış oluruz. Sirke içerisinde etken bulunan madde asetik asittir. Sirkenin sebep yapıldığı önemsiz olmakla birlikte bu asetik asit hepsinde vardır. Elma ya da üzümden elde edilen sirke ile balzamik sirke arasındaki ayrım ise yalnız asetik asidin oranıdır. Yani umumi şekilde sirke çeşitlerinin kimyası aynıdır

Sirke kansızlığa, göze, dişe ve ten iltihapları problemlerine karşı epey bir iyi bir rehabilitasyon aracıdır. İçindeki asit yardımı ile dezenfekte niteliği oldukça tabii bir maddedir. Sirkeyi hem ten temizliğinde hem de hane temizliğinde kullanabilirsiniz.

Birçok hanım sirkeli suyun içilmesi ile hızlıca kilolarından kurtulacağına ve istediği kiloya ulaşacağına inanır. Gerçekten de aç karnına ya da yiyeceklerden ilkin yada sonrasında sirkeli su içmek insanın yağlarını yakar mı? de olağanüstü etkiye haiz mi tamamımız merak etmişizdir.

Doğrusunu söylemek gerekirse, hiç bir şey tek başına olağanüstü bir etkiye haiz değildir. Eğer harbiden de bir şeyler yiyip içerek zayıflamak basit olsaydı hiç bir diyetisyen, beslenme uzmanı ya da bu mevzu ile ilgilenen doktorlar iş bulamazlar kendilerine başka işler aramak mecburiyetinde kalırlardı. Mantıken düşündüğümüzde vaziyet bundan ibarettir. Herkes istediğini yer/ içer üstüne karbonat, soda, sirke, limon, nebat çayları vb. şeyleri yiyeceklerden ilkin ya da sonrasında içer ve hiçbir zaman kilo problemi yaşamaz.

Bu sebepten dolayı yalnız sirkeli suyu içip kilo vermeyi düş etmeyin. Hatta alelacele zayıflamak arzu edenler netlikle devamlı şekilde sirke tüketimi hatası yapmamalıdır. Sirke de içerisinde asit bulundurduğu için mide hastalıklarına sebep olabilir.

Her şeyi ölçülü bir biçimde tüketirseniz yararını görürsünüz. Azı karar bir çok ziyan ata sözünü aklınızdan çıkarmayın. Kilo vermek arzu edenler sirkeli su içse bile spor ve egzersiz yapmadan hiçbir zaman istediği neticeye ulaşamayacaktır.

Uyurken Sütyen Takmak Zaralımıdır Tıklayınız

Yağlarınızı Hızla Yakacak 6 Besin İçin Tıklayınız

Bu Tarz Benim 53.Bölüm Full Tek Parça İzlemek İçin Tıklayınız

Yürümek İçin Size 20 Neden Tıklayınız

Sonbahar Detoksu İçin 6 Mucize Besin İçin Tıklayınız

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?