Selülitlerden Kurtulmak İçin Bunları Yapmalıyız

Sağlık

1 Mart 2015 yazan admin

Selülit gerçekte bir tür sıhhat problemidir. sebebi ise vücutta oluşan selülitin kilo ile hiç bir ilgisi bulunmaz. Zayıf incecik bir kızda bile selülit görülebilirken şişman tombul bir kızda selülite rastlamayabilirsiniz. Selülit demek vücutta biriken fazla şekerdir. Nasıl ki yağ birikince yumuşak ve sarkık bir görünüm oluyorsa şeker de birikince portakal bu gibi görünüm oluşuyor. Bazı insanların vücutları aldıkları çok şekeri tam olarak atamaz ve vücudun göze çarpan bölgelerinde birikmeye başlarlar. Bu tipteki kişilerin kan dolaşımı genelde yavaştır ve metabolizmaları hızlı çalışmaz. Bu nedenle de selülit meydana gelir.
Her şeyin bir çaresi muhakkak olmaktadır. Selülit de çaresiz bir problem değildir kesinlikle.
http://modamtrend.com/ okuyucuları için selülite karşı nasıl savaşabiliriz. Vücudumuzdan selülitleri nasıl bulunmamakta edebiliriz? bunlar hakkında bir kaç teklif hazırladık. önerilerimizi okuduğunuz da siz de aşırı mantıklı bulacaksınız.

selulit-ile savas kese

1. Gidebiliyorsanız fırsat buldukça hamama saunaya gidin.
2. Her banyoda kendinize kese yapın. Çünkü kese yapmak hem derideki ölü hücrelerden arınmanıza yardımcı olur hem de kan dolaşımını hızlandırdığı için selülite karşı savaşır.
3. Banyo yaptığınızda banyo suyuna deniz tuzu karıştırın ve vücudunuzu o şekilde yıkayın.

selulit-ile savas masaj
4. Banyodan hemen sonra cildiniz nem kaybettiği için zeytin yağı ya da bebek yağıyla tüm vücudunuzu, özellikle de selülit olan bacaklarınızı güzelce sıkı sıkı ovun, masaj yapın. Bu da kan dolaşımına yardımcı olacaktır.
5. Ayrıca  sabah ve akşam olmak üzere 1 fincan selülit karşıtı çay için.
6. En önemlisi de aşırı şekerli yiyecekleri tüketmemeye özen gösterin.
Selülit

Selülit Karşıtı Çay tarifi

1’er  Çay kaşığı olmak üzere, biberiye, funda yaprağı, sinameki, papatya, anason ve rezeneyi 1 litre kaynar suyun içine atın ve 5- 7 dakika kadar ağzı kapalı bir şekilde demlemeye bırakın. Sıcak ya da soğuk içebilirsiniz.

Yorumlar (10)

siz ne düşünüyorsunuz?