Kabızlığa Karşı Doğal Çözümler

Sağlık

1 Mart 2015 yazan admin

7’den 70’e her insanın başına gelebilecek nebati bir problemdir. Bu konu ile ilgili çok aşırı endişelenmemek gerekir. fakat yediklerinize ve içtiklerinize de dikkat etmeniz de fayda mevcut. bazan yiyeceklerden ötürü insan kabız olmaz. Stres de kabızlığı tetikleyen en büyük etkenlerden biridir.
şayet uzun süredir kabızlık problemi çekiyorsanız sizin için önereceğimiz tavsiyelere kulak verin.

kabızlığa doğal çözümler erik

1. Erik

Taze ya da kuru olması önemli değil. Kabızlığa kayısıdan sonra iyi gelen meyvelerden biri de eriktir. İster tane olarak yiyin isterseniz de hoşafını yaparak tüketin.

kabızlığa doğal çözümler 2

2.Karahindiba

1 bardak karahindiba çayının kabızlığa iyi gelen en etkili yöntemlerden biri olduğunu biliyor muydunuz? Bu leziz ve sağlıklı çay etkisi de yaratarak kabızlık sorununu çözer.
kabızlığa doğal çözümler

3. Zeytin yağı

Zeytin yağı bağırsakları yumuşatır ve kayganlaştırır. Bu biçimde dışkılama daha çabuk ve pratik olur. Sabah uyanınca 2 yemek kaşığı zeytin yağı içe bilirseniz kabızlık kısa bir zaman sonra ortadan kaybolacaktır. içmesi zor geliyorsa burnunuzu elinizle tıkayıp yutun ve burnunuzu henüz açmadan üzerine bir de limon suyu için hiç zeytin yağı yediğinizi ayrım etmeyeceksiniz.


Limon su

4. Limonlu su

Sabahları uyandıktan sonra kahvaltıdan hemen önce içilen 1 bardak limonlu su kabızlığa iyi gelir.

Yorumlar (10)

siz ne düşünüyorsunuz?