İyileştirici Etkisi Olan Baharatlar

Sağlık

5 Ocak 2015 yazan admin

, benzer vakitte sağlığımız açısından da epey bir müspet ve hücre yenileyici etkiye sahiptir. Bu baharatların içerisinde en çok tesiri olanlar ise;

Keskin kokusu ve yoğun tadıyla tatlı ve pastalarımıza eklediğimiz tarçın hem kan şekerini tertip eder hem de insanın tatlı isteğinin ortadan kalkmasına muavin olur.

Kimyon
Etleri terbiye ederken ya da pişirme esnasında eklediğimiz bir baharat olan kimyon da koku şekilde yoğun ve keskindir. Emziren bayanların sütün artırır ve yemeklerin midede öğütülmesi esnasında oluşacak gazların önüne geçerek mani olmaktadır.

baharat 2


, al olsun yemeklerin vazgeçilmezi olan al biberin mideye de müspet tesiri vardır. Ayrıca acı al bağırsakların çalışmasına da muavin olur.


İçinde bulunan Allicin maddesiyle o sevmediğimiz koku ortaya çıkar. Ancak tam bir şifa deposu tam bir bağışıklık güçlendirme nebatı olan sarımsak tabii aşı vazifesini de görür.


Genellikle soğuk algınlığı ve grip olduğumuzda başvurduğumuz bir baharattır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği benzeri bağırsakların çalışmasını da destekler


Acı bir tadı olması sebebiyle oldukça çok seçenek edilmese de bellek güçlendirmede epey bir tesirli bir baharattır.

Rihanna Alexander Wang HM Trendi

Kegel Egzersizi Nedir ve Nasıl Yapılır Tıklayınız

Ünlü Medyumların 2015 Yılı Burç yorumları İçin Tıklayınız

Bu Tarz Benim 47.Bölüm Full Tek Parça İzlemek İçin Tıklayınız

Ünlülerin Trasparan Modası İçin Tıklayınız

Uyurken Sütyen Takmak Zaralımıdır Tıklayınız

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?