Burun Estetiği Ve Moda Trend’leri

Sağlık

20 Mart 2015 yazan admin

Ve ’leri

ve değişim yapmak mi istiyorsunuz? Üzülmeyin, bu hal sırf sizin sorununuz değil. Bir çok insan burnunun şeklini beğenmediği için ameliyat olmak istiyor. Araştırmalara göre, dünya da yapılan plastik cerrahi ameliyatlarının %35’lik bölümü estetiği ve ile alakalı. Kişiler burunlarının uzun, büyük, kemerli, düşük olması benzeri şikayetlerle plastik cerrahiye başvuruyor.

burun estetiği ameliyat sonrasi

Güzel Burun Şekli Nasıl Olmalı

Bu sorunun cevabını bulabilmek için kusursuz burun estetiği nasıl olur sorusunu incelememiz gerekiyor. Güzel bir burun;

  • İnce ve yumuşak burun kanatları olmalıdır
  • Burun-dudak açısı 90 ve 110 derecede olmalı
  • Düz bir arka kısmı olmalı
  • Yüzün tam merkezinde olmalı
  • Profil burun açımız yaklaşık 30 derece olmalı

Tüm bu özelliklere ek olarak, işlevini yürütebilmesi için güzel bir koku ve nefes alma duyusuna da tabi iki sahip olmalıdır.

Burun Modası ve En Yeni Trendler Neler

Size inanılmaz gelebilir fakat burun modasının da alışkanlıkları mevcut. Sizce son günlerde plastik cerrahlara bu aynısından istiyorum diye hangi ünlülerin fotoğrafları getiriliyor? ’ın, ’nun, Liv Tyler’ın ve Penelope Cruz’un ve diğer ünlüler gibi.Bu isimlerin birkaç fotoğrafına bakınca hepsinin estetik ameliyat geçirdiğini siz de fark edeceksiniz. Tabi siz de Penelope Cruz‘ın burnu gibi kemerli bir burnun sizin için daha ideal olduğunu düşünebilirsiniz. ama eğer memnun değilseniz, burnunuzun şeklini ve boyutunu değiştirecek metotları öğrenmekten çekinmemelisiniz.

burun estetiği

 

Burnunuzu Yeniden Şekillendirme Ve Cerrahi Yolları

Cerrahi yöntemleri kullanarak burnunuzun şeklini nasıl değiştirirsiniz? Önce burun plastik cerrahisi olan rinoplasti’den bahsedelim. Rinoplasti doğuştan veya sonradan edinilmiş bozuklukların cerrahlar tarafından düzeltilmesi ne denir. Cerrahi operasyonla burnunuzun şekli yüz yapınızla en uygun hale getirilir. Güzel olan bir burun, kendinizi daha güzel hissetmenizi, daha mutlu olmanızı ve kendinize güvenmenizi sağlar. Burnunuzun şekli sizi mutlu etmiyorsa,  mutluluğu yakalamak sizin de elinizde olabilir.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?