Bitki Çayı İçerken Bunlara Dikkat Edinmesi Gerekir

Sağlık

5 Ocak 2015 yazan admin

Havalar yavaş yavaş soğumaya başlarken gövde direnci düşüyor grip, bulaşıcı ve salgın hastalıklar ortalıkta kol gezerken siz de bir an ilkin kendinizi savunma altına almanın endişesi içine giriyor ve ilaç kullanmadan kolayca bu mevsimleri atlatmaya çalışıyorsunuz. En doğrusu da kimyevi ilaç kullanmak yerine tabiatın bizlere sunmuş olduğu olanakları kullanarak tabii çayları içmek olacaktır. Ancak her nebat çayı her istenildiğinde içilebilir mi? Hangi nebat çayı günün hangi saatinde içilmeli? Nasıl ve ne kadar müddet demlenmeli? Ne oranda içilmeli? Bu ve bu benzeri suallerin yanıtı Kadının ’da.

Bağışıklık sistemini güçlendiren soğuk algınlığına ve kilo vermeye iyi gelen nebat çaylarını günün her saati ve dilediğiniz kadar fincan tüketmek ciddi sıhhat sorunlarınayol açabiliyor.

Her nebat çayı, günün her saatinde içmemeli,.Eğer hazımsızlık benzeri bir sorununuz var ise hekiminizin size önerilmiş olduğu nebat çayını sabah 1 fincan aç karnına içmelisiniz. Söz mevzusu nebat çayını kaynatmalı mi aksi taktirde kaynar suda demlemeli mi bunlara da dikkat etmelisiniz.Örneğin gece geç zamanda nebat çayı içmek istiyorsanız mide ve bağırsaklarınızı, sinir sisteminizi sakinleştirecek olan papatya ve ekinezya benzeri bitkilerden demlenen çayları içmelisiniz. eğer gerilim probleminiz var ise yeşil çay yada ada çayı içmemelisiniz.

Aktarlardan derdinizi söyleyip kendinize tabii rehabilitasyon metodu oluşturmayın. Aktardaki satıcıların bitkilerle ilgili bir ihtisası olmadığını her insanın bu dükkanları kolayca açıp işlettiğini bilmelisiniz. Aktardaki insanlar size elinde kalan nebatları satmak için bile size tavsiyede bulunabileceklerini unutmayın.

Evde kendiniz hazırlayabileceğiniz nebat çayı tarifi

Eskiden ninelerimizin yapmış olduğu benzeri tabii çay yapmaya ne dersiniz?

Malzemeler ve hazırlanışı
Yarım litre kaynar suya 1 yiyecek kaşığı ıhlamur ekleyin.
.
Kokusunu severseniz 1 -2 tane karanfil ve çubuk tarçın da ilave edebilirsiniz.
İçeceğiniz vakit fincanınıza bir dilim limon sıkıp içebilirsiniz.

Bayanlar Takı Modası İçin Tıklyınız

2015 Sonbahar Kıs Trenleri Tıklayınız

2015 Saçlarda Sonbahar Trendleri “Saçları Sıkıştırın modası” için Tıklayınız

Güzel RUJ Sürebilmek İçin Kadınlara 8 Önerimiz Tıklayınız

Paraben İçermeyen Bebek Ürüleri nelerdir Tıklayınız

Kegel Egzersizi Nedir ve Nasıl Yapılır Tıklayınız

Ünlü Medyumların 2015 Yılı Burç yorumları İçin Tıklayınız

Bu Tarz Benim 56.Bölüm Full Tek Parça İzlemek İçin Tıklayınız

Rihanna Alexander Wang HM Trendi

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?