Bebeğe Emzik Verilmeli Mi Yoksa Verilmemeli Mi

Sağlık

5 Ocak 2015 yazan admin

daha anne yoksa ilkin kendi belirlediği kimi prensipler ve kaideler vardır. Bebeğim olunca ona şu şekilde yapacağım, bu şekilde büyüteceğim, hiçbir zaman kucağa alştırmayacağım, netlikle onu ayağımda sallamayacağım benzeri buna benzer kurallarınız vardır. Bunların gerçekte en önemlilerinden biri de bebeğime vermek. Bu biçimde kuralların olması elbetteki güzel fakat harbiden de daha bebeği elinize almadan düşündüğünüz bu kaideleri uygulayabilecek misiniz? Bebeğinizi harbiden kucağa alıştırmamak hakkında ne kadar iddialı olabilirsiniz? hiç bir şeye güvenilir olamazsınız. Ancak yeni anne olan bir hanım daha öncesinden yalancı emzik vermek hakkında büyük konuşmamak gerekir. Çünkü İlk ay bebek her ağladığında ne olursa olsun ona süt vermek zorundasınız. Bebeğiniz devamlı sizin göğsünüzde süt emeceği için sizin kucağınıza o şekilde bir alışacak ki wc ye gitmek dahi talih olacak. Bebeğiniz uyudu sallıyorsunuz sallıyorsunuz uyanmıyor hadi  bundan sonra yerine yatıralım dediğiniz de sırtı yatağa kıymet değmez başlamış olacak ağlamaya. ilk aylarda harbiden epey bir zor. Zaten gecesi gündüzüne karışmış olan yavrunuz size epey bir yorucu bir dönem geçirtecek ve hem de sizi canınızdan dahi bezdirecektir.

bebege emzik vemek 2

Şimdi gelelim asıl olan konumuza. Bebek için yalancı emzik verilmeli mi verilmemeli mi? Bu probleminin yanıtı kimi uzmanlar yönünden negatif şekilde yanıtlansa da gerçekte emzik annenin baş kurtarıcısı oluyor.
Emzik söylenildiği benzeri çocuklarda konuşma bozukluğu yapar mı diye merak ediyorsanız, ilkin kendinize ve yakın çevrenize bakın.
Biz de bebekken tamamımız emzik kullandık hem de bazılarımız o şekilde abarttı ki, kendi emziğini kendi alacak kadar emdi

Peki bebeği ? Yalancı emzik vermeye ne vakit başlanmalı? Diye merak edenler için de cevabımız epey bir basit.
her ağladığında emzirilmesi ve anneyi iyice tanıması gerektiği için bebeğe en erken 1 ila 1,5 ay sonrasında emzik verilmeye başlanabilir.
Eğer emzik kullanmazsanız yavrunuz sizin memenizi her vakit emzik benzeri kullanacak ve kucağınızdan düşmek istemeyecektir. Hele bir de meme ucunda yara da olmuşsa bu yalancı emzik sizin için koşul da denilebilir. Memeleriniz devamlı bebeğin ağzında olacağı için iyileşme müddeti uzadıkça uzayacak ve sizin ağlamalarınız sızlamalarınız bir türlü son bulmayacaktır.

Eğer birazcık sorunsuz ve kendinize zaman ayırmak istiyorsanız bebeğinize kesinlikle müsait bir emzik vermeli ve uyku geçişlerinde kendi memenizi emzik şekilde kullandırmaktan kurtarmalısınız. Sonuçta siz annesiniz. Makine değil.

Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları Tıklayınız

Beyonce’nin 2015 Yeni Mayo Kataloğu İçin Tıklayınız

Bu Tarz Benim 55.Bölüm Full Tek Parça İzlemek İçin Tıklayınız

Paraben İçermeyen Bebek Ürüleri nelerdir Tıklayınız

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?