Adet Düzensizliğinin Nedenleri ve Tedavi yolları

Sağlık

27 Şubat 2015 yazan admin

döneminde kadınların çoğu tarifi imkanı olmayan acılar yaşamaktadırlar. Bu acılar bazen zaman o kadar dayanılmaz hale gelir ki, hayat yaşanılmaz ölçüde çekilmez hale gelebilmektedir. ancak her şeye rağmen sıhhatli bir kadın olmanın en ciddi göstergesi kanaması olduğu için birkaç gündelik düzensizlik acaba bir problem mi var, neden bu ay regl olmadım sorusunu da yanında getirmektedir.

Adet Düzensizliğinin Nedenleri ve Tedavi yolları

Adet düzensizliğinin elbette psikolojik nedenler de olmak üzere aşırı değişik nedenleri olabilmektedir. (Regl) nedenleri ve tedavi metotları konusu için geniş bilgi sahibi olmak için yazımızın devamını dikkatle takip etmelisiniz. Normal şartlarda yirmi sekiz gün sonra yine eden ve bu biçimde devam eden , bazen süre bazı nedenlere bağlı olarak düzensizleşiyor. Bu kanamalar yedi gün kadar azalarak da olsa sürüyor.

Adet Düzensizliği Nedenleri ve Tedavi Yolları

Eğer bir adet düzensizliğinden bahsediyorsanız evvela şunu bilmenizde yarar mevcut; bunun gibi durumların en sık rastlanan nedeni ilk akla gelen nedendir. Yani hamilelikten söz edebiliriz. Fakat böyle durumu oluşturacak bir cinsel temasta bulunulmamış ise, başka akla getirilmesi gereken yanıt; hormonlarının durumudur. Her şeyin başı sıhhat. bezi bedenin ciddi görevlerini yerine getirmesi için aşırı ciddi görevleri olan bir hormondur. öyle ki onun fazlalığı yahut azlığı vücudumuzun bütün dengesini alt üst edebilme ve adet düzensizliğine dahi neden olabilmekte. Bu tip problemlerin kadınlarda görülme olasılığı daha yüksektir. Öteki adet düzensizliği sorunları da şöyle sıralanabilir. Seyrek adet görme, sık adet görme, çok fazla kanamalı adet görme, az kanamalı adet görme, fasıla kanaması, temas sonrası kanama, çocukluk çağında kanama benzeri durumlar söz konusu olabilmekte.

Adet düzensizliği tedavi alternatifleri ise kısa ve öz şekilde bildirmek gerekirse; öncelik sorunun kaynağının bulunması esastır. Bu sebeple doktorların ilk akla getirecekleri sebepler konusu için onları aydınlatıcı bilgiler vermek, kesinlikle bilgi saklamamak gerekebilir. Bunun dışında hamilelikle ilgili bir sıkıntı olmadığı anlaşıldığında tiroit bezi hormonları için lüzumlu tedavi yolları uygulanmaya başlanacaktır. özellikle adet kanaması başlangıç dönemindeki ağrılar itibarı ile başlı başına bir sorun kaynağı iken, böyle gecikmelerin de elbette bizleri tedirgin etmeleri karşılanan ve tedbiri alınması gereken sorunlardandır.

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?